تالار عقیق
چند لحظه ...

باغ تالار و نکاتی که باید برای رزرو بدانید

انجام جشن های عقد نامزدی و عروسی در یک مکان مناسب مثل باغ تالار از جمله مراسماتی هستند که غالبا یک بار در زندگی هر  فردی اتفاق می‌افتد. از این رو زوج‌های جوان و خانواده‌های ایشان برای برگزاری هرچه بهتر مراسم مورد نظر، از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

یکی از دغدغه‌های زوجین در حین ازدواج، انتخاب مکان اجرای مراسم و رزرو آن است. اگرچه در نگاه اول این انتخاب آسان به نظر می‌رسد، ولی برای اینکه مکانی مناسب و ایده‌آل با توجه به علایق و بودجه خود را پیدا کنید، به راهنمایی‌هایی نیاز خواهید داشت. ما در این مطلب قصد داریم راجع به نکاتی که باید برای رزرو باغ تالار بدانید را، برای شما ارائه بدهیم.

از یک باغ تالار چه چیزهایی انتظار دارید ؟

سالن‌های سرپوشیده و باغ‌های عروسی هر کدام به نوبه خود دارای مزیت‌های بی شماری هستند که در اینجا به مزایا و ویژگی‌های باغ تالار خواهیم پرداخت. باغ تالار عقیق با در اختیار داشتن دو سالن سرپوشیده و مجهیز با دیزاین و طراحی منحصر به فرد و به روز یک انتخاب مناسب برای شما به شمار می آید.

فضای باز باغ تالار عقیق
نمای عمارت عقیق

این روزها با توجه به شرایط کنونی و وجود پاندمی، انتخاب باغ تالار از اهمیت بیشتری برخوردار است و مهمانان ترجیح می‌دهند به عقد و عروسی دعوت شوند که در باغ های عروسی تدارک دیده شده است.

قدم اول در هنگام رزرو باغ تالار

قبل از هر چیزی باید بدانید که زمان مناسب برای رزرو باغ عروسی در حدود شش ماه قبل از تاریخ تعیین شده برگزاری مراسم است. شما باید در وهله اول و همان شب قرار و مدار بله برون نسبت به تعیین تاریخ و روز مراسم و حتی انتخاب مکان نیز مبادرت بورزید. مردم اکثرا خواهان برگزاری مراسمات عقد و عروسی در روزهای بخصوص و اعیاد مذهبی و به تازگی نیز تاریخ‌های رند هستند!

اگر شما هم خواستار برگزاری عقد و عروسی خودتان در چنین روزهایی هستید حتما باید از خیلی  وقت قبل نسبت به رزرو آن اقدام کنید، چون این روزها تمامی باغ ها و تالارها پر هستند. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب با همسر خود هماهنگ شوید و لیستی از خواسته‌های خودتان و ویژگی‌هایی که مد نظر دارید، را به اتفاق تهیه کنید و بعد در سایت‌های مربوطه به جستجو بپردازید.

رزرواسیون آنلاین باغ تالار و تالار عروسی

رزرواسیون آنلاین باغ تالار و تالار عروسی

همان طور که اکثر مردم واقف هستند؛ رزرو اغلب مکان‌ها از جمله باغ‌های عروسی نیز از طریق آنلاین و سایت‌های مخصوص خدمات عروسی انجام می‌پذیرد. این شیوه از انتخاب، به مخاطب این امکان را می‌دهد که با صرفه‌جویی در وقت و هزینه و در منزل خود، به اتفاق همسر و خانواده نسبت به انتخاب یک مکان دلخواه به نتیجه برسند و از انتخاب ایده‌آل  خود از میان چندین جای دیگر راضی و آسوده خاطر باشند.

10 نکته مفید‌ برای انتخاب و رزرو باغ تالار

 1. بودجه تقریبی

شما باید قبل از هر چیزی و بعد از تعیین زمان مراسم، برای هزینه‌های عروسی و بالاخص رزرو باغ تالار مبلغی را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب، قبل از هر چیزی به میزان وسع مالی خود بی‌اندیشید و بسته به موقعیت مالی خود، باغ تالاری مناسب را رزرو کنید.

 • با توجه به لیستی که از قبل با همسر خودتان تهیه کرده‌اید به جستجوی باغ‌تالارهای موجود بپردازید. لیست شما باید شمال مواردی همچون:
 • اسامی باغ‌ تالارهای مورد نظر
 • موقعیت مکانی آنان
 • ویژگی‌ها و امکانات باغ تالار
 • هزینه‌های ورودی
 • دسترسی باغ تالار به سایر مکان‌ها همچون آرایشگاه، آتلیه و … باشد.
 • موقعیت مکانی

از نکات مهم دیگری که هنگام برگزاری عروسی مهم است و بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، لوکیشن و موقعیت مکانی آن است. خودتان را جای مهمانان بگذارید! اگر شما جای آنها بودید دوست داشتید به مراسمی دعوت شوید که دسترسی به آن آسان باشد و هنگام رفتن به آنجا بدون دردسر و ترافیک و در کمترین زمان و در اسرع وقت باشد. برای مهمانان مسن‌تر و اشخاصی که دارای ناتوانی‌های جسمی هستند نیز، موقعیت باغ تالار در تصمیم‌گیری به حاظر شدن در آنجا، تاثیر خواهد گذاشت.

 • وجود فضای دوم در مواقع ضروری

همان‌طور که قبلا ذکر کردیم رزرو باغ تالار حداکثر باید 4 تا 6 ماه قبل از تاریخ منتخب، صورت پذیرد. در نتیجه  باید برای شرایط جوی احتمالی به فکر مکان سرپوشیده‌ای با امکانات پذیرایی و خدمات همچون تالار عروسی در همان مجموعه باشید. دقت کنید که مکانی که مد نظر دارید از وجود فضای دوم برای چنین موقعیت‌هایی بهره‌مند باشد.

 • تجهیزات سرمایشی و گرمایشی برای فصول سرد و گرم

باغ تالار‌ها جدای از همه شاخصه‌های خوب و برجسته‌ای که دارند، دارای معایبی نیز هستند. در فصل‌های مختلف سال شما ممکن است با سردی و یا گرمی هوا مواجه شوید، که این امر کام مهمانان شما را تلخ می‌کند. ولی امروزه غالب باغ‌های عروسی از امکاناتی همچون هیتر برای سردی هوا و چیلر برای گرمی هوا بهره می‌برند و چتر هایی برای مواقع بارانی را نیز در نظر گرفته‌اند. بهتر است قبل از انتخاب محل مناسب به این شاخصه‌های بارز نیز توجه داشته باشید.

محوطه و فضای باز
 • ظرفیت مناسب جهت پذیرایی و میزبانی

شما باید از قبل لیستی از تعداد احتمالی مهمانان خود را تهیه کنید و با توجه به تعداد کارت‌ها نسبت به تعیین یک مکان مناسب اقدام کنید.

 • پذیرایی و خدمات چگونه است؟

مسلما پذیرایی بخش جدایی ناپذیر از همه مراسمات است، و مهمانان حتما در مورد کیفیت و کمیت خدمات و پذیرایی اظهار نظر خواهند کرد. پس باید به لیست خدمات و نحوه پذیرایی و منوی شام هم توجه داشته باشید. این موضوع غالبا از نزدیک باید تحت بررسی قرار بگیرد، هنگامی که برای نهایی کردن رزرواسیون به دفتر باغ‌ تالار انتخابی خود مراجعه کردید از چند و چون و کیفیت پذیرایی و نحوه خدمات آگاه شوید.

 • جای پارک مناسب

این روزها پیدا کردن جای پارک مناسب به یکی از دغدغه‌های ما تبدیل شده است، این امر در کلان‌ شهرهایی همچون تهران بسیار مشهود است. اگر موضوع عروسی باشد که دیگر مسئله بسیار جدی‌تر می‌شود. باغ عروسی که شما در فکر رزرو کردن آن هستید باید مجهز به جای پارک مناسب و یا پارکینگ اختصاصی باشد، تا دعوت شدگان به عروسی شما بدون مشکل و سر وقت در مراسم شما حاظر شوند.

 • برق اضطراری

شاید داشتن برق اضطراری در نگاه اول، مسئله مهمی نباشد. ولی با توجه به موقعیت بیشتر باغ‌ها که در محوطه یا خارج از شهر می‌باشند و مراسمات نیز اکثرا  در شب اجرا می‌شوند، این مسئله حائز اهمیت می‌شود.

سالن های باغ تالار عقیق
سالن های مجهز باغ تالار عقیق

 نکاتی دیگر برای حین رزرو باغ عروسی

حالا که به انتخاب نهایی خود رسیده‌اید و باغ تالار رویایی خود را با توجه به معیارها و شرایط اقتصادی خود انتخاب کرده‌اید، با مسئولین مربوطه تماس برقرار کنید. عموما در هر سایت و پورتال مربوطه به باغ تالارها می‌توانید به پشتیبان مربوطه متصل شوید و سوالاتی که هنوز در ذهن دارید را مطرح کنید و در صورت نیاز به دفتر آنها مراجعه کنید و بازدید نهایی را انجام دهید.

سوالات شما در حین رزرو احتمالا بدین شکل می‌باشد:

 • هزینه ورودی به اتفاق سایر امکانات و خدماتی که فعال خواهد شد، چقدر است؟
 • در صورت کنسل کردن، پیش پرداخت قابل استرداد است؟
 • آیا می‌توانم از بیرون غذا سفارش دهم؟
 • قبل از رزرو می‌توانم منو را تست کنم؟
 • آیا در صورت نیاز مجاز به جابجایی وسایل هستم؟
 • امنیت مکان شما چگونه است؟
 • آیا گروه موسیقی زنده که این روزها بسیار معمول است را در لیست خدمات خود دارید، یا خودمان باید نسبت به تامین آن اقدام کنیم؟

چرا باغ تالار عقیق

مجموعه عقیق با در اختیار داشتن تیم مهندسی و حرفه ای از ابتدای مراسم شما تا انتها همراهی میکند و بدون کوچکترین مشکل تشریفات و خدمات مجالس شما را بر عهده می گیرد.

مزیت مجموعه عقیق مدیریت آن است که بر عهده خود مالک آقای مهندس فرزاد است که ایشان به شخصه بر مجموعه نظارت دارند و همواره بر کیفیت متریال و شکل میزبانی نظارت داشته و اهمیت می دهند.

این مجموعه بدون شک از زیباترین باغ تالارهای احمدآباد است که با فضای سبز وسیع و زیبا و امکانات و تجهیزات کامل میزبانی مناسب برای شما خواهد بود.

اگر کیفیت برای شما اهمیت دارد مجموعه عقیق بهترین انتخاب برای شماست.

با آرزوی خوشبختی برای شما

مجموعه باغ تالار و عمارت عقیق