تالار عقیق
چند لحظه ...

خرید لباس برای ساقدوش‌های عروس

زمانی که برنامه‌ریزی برای عروسی را آغاز کردید، همزمان باید ساقدوش‌های خود را برای خرید لباس آماده کنید و در مورد جزئیات لباس ساقدوش‌های عروس مانند مدل و رنگ آن هماهنگی‌های نهایی را انجام دهید.

اطمینان از زیبایی و بی نقص به نظر رسیدن لباس ساقدوش عروس اگر مهم‌تر از لباس عروس نباشد، کم اهمیت‌تر از آن هم نیست زیرا قرار است آنها در کنار عروس و در عکس‌های عروسی حضور داشته باشند.

خرید لباس برای ساقدوش‌های عروس

به طور کلی خرید لباس برای ساقدوش‌ها اصلاً کار ساده و راحتی نیست. در واقع هر ساقدوشی فرم بدنی، بودجه و سلیقه متفاوتی دارد که هماهنگ شدن همه این موارد با یکدیگر تا حدودی سخت است. اگرچه فرآیند خرید لباس ساقدوش‌ها بسیار چالش برانگیز است اما لزوماً استرس‌زا نیست.

در این مقاله قصد داریم نکات مهم در مورد نحوه خرید لباس ساقدوش عروس با کمترین اختلاف نظر بین ساقدوش‌ها به همراه توصیه‌های ضروری را با یکدیگر مرور کنیم. با ما تا انتها همراه باشید.

نکاتی که عروس خانم‌ها باید در حین خرید لباس ساقدوش عروس به آنها توجه کنند:

خرید لباس ساقدوش

آنلاین شاپ و خرید لباس ساقدوش عروس: قبل از شروع به رزرو سالن باید در مورد استایل و ظاهر ساقدوش‌هایتان تصمیم‌گیری کرده و هماهنگی‌های لازم را با آنها انجام دهید. این کار روند خرید لباس برای ساقدوش‌ها را آسان‌تر خواهد کرد. آنلاین شاپ‌ها و مزون‌های فعال در اینستاگرام گزینه مناسبی برای انتخاب و خرید لباس برای ساقدوش‌ها هستند و علاوه بر صرفه جویی در زمان، جستجو برای خرید را ساده‌تر می‌کنند.

گاهی اوقات برنامه‌ریزی و آماده شدن برای مراسم عروسی در تالار یا باغ تالار می‌تواند بحث یا مشاجره بین عروس و داماد، خانواده‌ها و سایر افراد درگیر در فرآیند را به‌دنبال داشته باشد.

اگر قصد دارید مراسم عروسی در فضای باز یا باغ تالار است هنگام خرید لباس ساقدوش عروس باید بر اساس فصلی که مراسم عروسی شما قرار است برگزار شود انتخاب شود.

بودجه اختصاص داده شما به خرید لباس ساقدوش یکی از این موضوعات حساس است که ممکن است روند برنامه‌ریزی را مختل کند. بنابراین بهتر است برای هماهنگی با ساقدوش‌ها از همان ابتدای کار در مورد مقدار پولی که قرار است برای خرید لباسشان هزینه کنید، صحبت کرده و آنها را در جریان روند کار قرار دهید. این موضوع به شما و آنها کمک خواهد کرد تا به طور نسبی بدانید که لباستان را از کجا باید بخرید. خوشبختانه لباس ساقدوش عروس در هر رنج قیمتی و با تنوع بسیار زیادی در فروشگاه‌ها و مزون‌ها وجود دارد و در صورت داشتن بودجه کافی می‌توانید لباس ساقدوش‌هایتان را به صورت سفارشی طراحی کنید.

 

تقریباً در 75 درصد موارد لباس ساقدوش‌ها نیاز به تغییرات جزئی یا حتی اساسی دارد. ممکن است لباس یکی از ساقدوش‌ها کوتاه یا بلند باشد، تنگ یا گشاد باشد. بنابراین اعمال این تغییرات و تنظیم سایز لباس‌ها اجتناب ناپذیر است و باید حتماً در حین خرید لباس و برنامه ریزی بودجه، این مورد را در نظر بگیرید.

خرید لباس ساقدوش

بهتر است حداقل 7 تا 8 ماه قبل از عروسی، لباس عروس ساقدوش‌ها را بخرید. با این کار نه تنها استرس کمتری در روزهای نزدیک به مراسم خواهید داشت، بلکه این فرصت را دارید تا در تخفیف‌ها خرید کنید و زمان کافی برای تحویل گرفتن آنها و اعمال تغییرات احتمالی را داشته باشید.

در صورت خرید لباس ساقدوش از مزون‌ها، به احتمال زیاد لباس‌ها با الگوهای آماده دوخته می‌شوند و امکان تحویل گرفتن لباس‌ها در اندازه‌های سفارشی و متناسب با هر فرد وجود ندارد. اما در صورتیکه تصمیم دارید لباس ساقدوش‌ها را به یک خیاط سفارش دهید، ارائه اندازه دقیق آنها به مزون‌هایی که به طور سفارشی کار می‌کنند، ضروری است.

نکاتی که ساقدوش‌ها باید در حین خرید لباس به آنها توجه کنند:

خرید لباس ساقدوش

خرید لباس ساقدوش‌های عروس برای خود ساقدوش‌ها نیز با چالش‌هایی همراه است. اگرچه این مراسم عروسی در تالار یا باغ تالار آنها نیست، اما لباسی که قرار است بپوشند متعلق به آنها است. در اینجا مواردی که یک ساقدوش باید برای انتخاب و خرید لباسش در نظر بگیرد، عنوان شده اند تا کارها تا حد زیادی راحت‌تر پیش رود.

قبل از اینکه نگران باشید که قرار است چه مدل لباسی با چه رنگی قرار است برایتان انتخاب شود، سعی کنید سختگیری در این زمینه را به حداقل برسانید. در بهترین حالت انتخاب عروس کاملاً مطابق سلیقه خودتان هست که در این صورت بسیار خوشحال و راضی خواهید بود. اما در بدترین حالت، لباسی که او برایتان در نظر گرفته است را دوست ندارید و اگر خوش شانس باشید عروس متوجه نارضایتیان می‌شود و ممکن است تصمیم بگیرد لباستان را تعویض کند.

اگر عروس در انتخاب لباس از شما نظرتان را پرسید، این کار را انجام دهید اما در نهایت سعی کنید نظر و سلیقه او را بر نظر خودتان ارجحیت دهید. زیرا عروسی اوست و بهتر است با راضی نگه داشتنش این روز را برایش زیباتر کنید. قطعاً او هم در روز عروسی شما این لطفتان را جبران خواهد کرد.

خرید لباس ساقدوش

آیا از لباس خود متنفر هستید؟ سعی کنید این احساس را با عصبانیت و ناراحتی بروز ندهید. در عوض، به دنبال راه دیگری برای ابراز نارضایتیتان باشید. به عنوان مثال می‌توانید بگویید که رنگ لباس به پوستتان نمی‌آید و یا یقه آن برای نوع پوشش شما بیش از حد باز است.  اگر بتوانید چیزی که دوست ندارید را با لحنی دوستانه بیان کنید، ممکن است بتوانید راهی برای اصلاح مدل یا رنگ لباس پیدا کنید و عروس را نیز با نظر خودتان همسو کنید.

قبل از مراجعه به مزون برای پرو لباس، لباس زیر مناسب بپوشید زیرا تاثیر زیادی در نحوه ایستادگی لباس در تنتان دارد. حتماً کفشی که قرار است در روز عروسی بپوشید را برای پرو لباس با خود ببرید. اگر هنوز کفش مورد نظرتان را تهیه نکردید، کفش مشابهی را بپوشید. علاوه بر این در زمان پرو بهتر است جواهرات و اکسسوری‌های خود را نیز به همراه داشته باشید تا ببینید آیا با رنگ و مدل لباس ست می‌شوند و هارمونی دارند یا خیر.