تالار عقیق
چند لحظه ...

راهکار برای کاهش هزینه های عروسی

یکی از اساسی ترین دغدغه های تازه عروس و داماد ها در شرایط اقتصادی حال حاضر، هزینه های برگزاری مراسم عروسی است و مهمترین پرسش آن ها، این است که چطور عروسی را کم خرج بگیریم؟

آن ها تلاش میکنند تا هر طور شده راهی برای کاهش هزینه های عروسی پیدا کنند، اما در پاسخ به سوال چطور عروسی کم خرج تری بگیریم باید گفت که با کمی برنامه ریزی و مدیریت مناسب می شود هزینه های عروسی را تا حد خوبی کاهش داد، ما در این مقاله راه های کاهش هزینه های عروسی را به طور کامل برای شما مطرح می کنیم، پس به خواندن این مطلب ادامه دهید.

راه های کاهش هزینه های عروسی

شما برای کاهش هزینه های عروسی باید در ابتدا اساسی ترین هزینه های عروسی را بدانید.

اساسی ترین هزینه های عروسی، در منوی پذیرایی و انتخاب تالار و باغ تالار است که شما با مدیریت و برنامه ریزی درست برای این مخارج می توانید عروسی کم خرج تری را برگزار کنید. همچنین در این بخش به دیگر هزینه های مراسم عروسی و سایر جزئیات آن ها، از جمله هزینه تعداد مهمانان می پردازیم تا به شما برای کم کردن هزینه های عروسی کمک کنیم.

 

کاهش تنوع غذایی:

بهترین کار این است برای کاهش هزینه های عروسی از یک نوع غذا برای پذیرایی شام از مهمان هایتان استفاده کنید و تن به هزینه برای چند نوع غذا ندهید.

استفاده از کارت های عروسی ساده یا دیجیتال

با کاهش تعداد مهمانان، عملا تعداد کارت های عروسی و هزینه آن کاهش پیدا می کند پس به تعداد مهمانان، کارت دعوت عروسی سفارش دهید. اما در وهله دوم پیشنهاد می کنیم از کارت های عروسی ساده ای که قیمت کمتری دارند استفاده کنید و زیبایی را در سادگی خلاصه کنید.

همچنین اگر مهمانان شما به فضای دیجیتال دسترسی خوبی دارند، می توانید از کارت های عروسی دیجیتال بهره ببرید که در جای خود هم، نوعی نوآوری به حساب می آید.

آموزش طراحی کارت عروسی دیجیتال را در سطح اینترنت می توانید پیدا کنید و خودتان آن را طراحی کنید.

همچنین بخوانید : راهنمای انتخاب کارت عروسی

کاهش تعداد مهمانان:

یکی از بهترین راه ها برای کاهش هزینه های عروسی، کم کردن تعداد مهمان های دعوتی است، طبیعی است که هر چقدر تعداد مهمانان شما بیشتر باشد، مخارج شما افزایش پیدا می کند.

پیشنهاد می شود تا حد امکان تعداد مهمان ها را محدود کنید زیرا احتیاجی نیست تمام اقوام دور خود را دعوت کنید و صرفا دعوت از اقوام نزدیک، هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

کاهش تعداد مهمانان یکی از راه های کاهش هزینه عروسی

سفارش شیرینی، میوه و غذا به تعداد و اندازه مهمانان

حواستان باشد که به تعداد و اندازه ی مناسب مهمان های دعوتی، شیرینی و میوه و غذا سفارش دهید و چیزی را اسراف نکنید زیرا اضافه‌کردن زیاد از این موارد باعث افزایش هزینه‌ها می‌شود.

انتخاب تالار یا باغ عروسی مناسب‌

یکی از راه های که می تواند رو مدیریت هزینه های عروسی شما تاثیر زیادی داشته باشد انتخاب باغ تالار قیمت مناسب است.

باغ تالار عقیق در احمد آباد با ورودی زیبا و جذاب خود، از لحظه وارد شدن به این مکان، شما را در دنیای شگفت‌انگیزی فرو می‌برد. فضای باز و محوطه شیک باغ تالار، با چمن‌های سبز و درختان بزرگ، یک احساس آرامش و آرام بخشی را در خود به ارمغان می‌آورد.

در این باغ تالار، سالن عقد به‌صورت مجزا و جداگانه و با وسعتی بالغ بر ۱۲۰ مترمربع آماده با طراحی منحصر به فرد و دیزاین سفره عقد شیک و منحصربفرد، آماده میزبانی یک مراسم عقد لاکچری و مجلل می باشد. با توجه به تمامی امکاناتی که این مجموعه ارائه می دهد از سطح قیمتی اقتصادی برخوردار است

انتخاب باغ تالار قیمت مناسب یکی از راه های کاهش هزینه عروسی

جلوگیری از خرج های اضافی برای تزیین ماشین عروس

نیازی نیست تمام ماشین را با سبک های مختلف گل کاری کنید، یک تزیین ساده کافیست و سعی کنید از گل‌ های ارزان‌تر برای تزئین ماشین استفاده کنید.

استفاده از لباس های مناسب به جای لباس های گران قیمت و برند

شما می توانید برای کاهش هزینه های عروسی، از لباس هایی با قیمت مناسب تر و کیفیت خوب استفاده کنید زیرا استفاده از لباس های گران و برند در شب عروسی، عملا تفاوت خاصی را ایجاد نمی کند پس تا یم توانید از هزینه آن ها بکاهید.

همچنین بخوانید : راهنمای انتخاب لباس عروس

کرایه کردن لباس عروس

قیمت خرید لباس های عروس در حاضر خرج سنگینی را بر دست عروس و داماد ها می گذارد و از طرفی چند سال است که فرهنگ اجاره لباس عروس در مجالس عروسی جا افتاده است.

پس پیشنهاد می شود لباس عروس را کرایه کنید و از لباس عروس های ساده و کم هزینه تر برای شب عروسی استفاده کنید.

استفاده از خدمات تالار عروسی ازدواج آسان

این تالار ها از طرف های قرارداد سازمان های برگزار کننده ازدواج های آسان هستند. تالارهای ازدواج آسان از نظر امکاناتی که ارائه می دهند در سطح تالارهای عادی می باشد و جای هیچگونه نگرانی برای شما نیست

این تالار ها به دلیل این که طرف قرارداد با سازمان های طرح ازدواج آسان هستند، هزینه بسیار پایین تری از شما برای ازدواجتان خواهند گرفت و باعث کم شدن هزینه ازدواج آسان میشوند.

پرهیز از چشم و هم چشمی

در چنین شب عزیزی برای شروع زندگیتان تلاش کنید و تا جایی که می شود از چشم و هم چشمی که باعث زحمت و افزایش هزینه ها می شود به شدت پرهیز کنید.

درنهایت

 در این مقاله تلاش کردیم تا به پرسش “چطوری عروسی را کم خرج بگیریم؟” پاسخ دهیم و 10 راه کم کردن هزینه های عروسی را برای شما مطرح کنیم.

کاهش هزینه های عروسی به شما و آینده مشترک تان کمک شایانی خواهد کرد پس تا حد امکان سعی کنید از تشریفات اضافی جلوگیری کنید.

نام:‌
موبایل(اختیاری):‌
پیام شما: